• mustafa kemal atatürk ün malatyalı olduğu iddiası

  45.
  Balkan Türkleri karaman, Mersin, silifke, Kozan, Maraş gibi güney Anadolu hattından göçenlerdir genellikle.
  ... eylulsabahi
 • terekemeler

  5.
  Kars akyakalılardan bir gelin getirmeyi düşünüyorum Varsak Türkmenleri diyarına ama bakalım, kısmet.

  Çekik çekik evlenelim diye. *
  ... eylulsabahi
 • suriye de batı hunlarına ait yazıt bulunması

  4.
  “Yazıtın içeriğinden de söz edersem, Kurçik adında, yüksek rütbeli askeri bir kişiliğin, yani, bir Batı Hun komutanının ölümüyle ilgili bir yazıt. ‘Bırakır sadık yoldaşları (onu) huzurlu uykuya’ diye bir içeriği var komutan Kurçik için.

  O çağda, Orta Doğuya Kafkaslar üzerinden inen 395-396 Batı, yani, Avrupa Hunları akını sırasında oradaki çatışmalarda ölüp oraya gömülmüş bir Hun komutanı (olasılıkla, bu akından söz eden tarihsel kaynaklardaki Hun başbuğu Kursik) olduğunu düşünüyorum yazıtın içeriğine bakarak. Yazıtın, en son fotoğraflarının çekildiği 2013-2015 yılından sonra varlığını koruyup korumadığı henüz bilinemiyor çünkü henüz bölgeye araştırmacılar ve kazıbilimciler girip çalışamadılar. Büyük olasılıkla hala antik kentte duruyordur fakat bir biçimde ve bir nedenle yok edilmiş olsaydı bile, artık belgelenmiş olduğu için, bilim dünyası ve bizim açımızdan var olan, gerçek olan ve olacak bir yazıt."
  1 -1 ... eylulsabahi
 • açık öğretim

  50.
  Açıköğretim ile örgün diplomaları aynı faydayı sağlamakta ancak açıköğretimde bulunan bölümlerin örgün kısımlarının da iş olanağı yok.

  Kısacası bir örgün AÖF savaşı gayet yersiz.
  Referansın yoksa iki kısmın bölümleri de %85 işsizlik garantili nasılsa.
  1 ... eylulsabahi
 • yeni şeyler getiriyorum