• eğlenmelik kızla evlenmek

  2.
  doğrudur yanlıştır ayrı bir konu ama seviliyorsa o kız fazlasıyla bize söz düşmez. mutluluklar dile geç.
  1 ... eylulsabahi
 • hiç el değmeden 25 yaşına gelmiş kız

  7.
  helal olsun dedirten kızdır kendisi. evlenirken bize de öyleleri denk gelir umarım. şimdi sen her haltı ye sonra böyle hatun iste diyenler için; her haltı elimde olduğu halde yemiyorum.
  1 ... eylulsabahi
 • sınav çıkışı replikleri

  49.
  o sınava hoca girse, o bile zayıf alırdı. bize girdi, bitti gitti daha fazla konuşup sinirlendirmeyin.
  1 ... eylulsabahi
 • ağlayan sevgiliyi dudaklarına yapışarak susturmak

  3.
  yaptım efenim. önce karşılık verdi, sonra bastı tokadı. kararsız mı kaldı, yoksa ben mi öpemedim anlayamadım.
  2 ... eylulsabahi
 • ümmü sıbyan zifir

  8.
  bir akşam kuzenle kafamız esince sinemaya gittiğimizde o an oynayan tek film olmasından ötürü izlemiştik. klasik liselilerin cin yada ruh her neyse çağırması işte. filmin konusu çok vasat. filmin başından sonlarına kadar bol erotizmle bu açığı kapatmaya çalışmışlar. sonuysa maksat korku filmi diyerek seyirci çektik diyerek o ihtiyaç karşılanmaya çalışılmış korku sahneleriyle. yine de filmin en iyi yeri diyebiliriz. kısacası türklerden gerçekten kaliteli korku filmi çıkmaz azizim, bok atmak değil bu.
  ... eylulsabahi
 • sözlük yazarlarının etnik kökeni

  327.
  anne-baba iki taraftanda varsak turkuyum. oguzlarin son yerlesige gecen varsak boyundanim. karacaoglan, kozanoglu, dadaloglunun torunuyum. cogunlukta oldugumuz kozan bolgesi osmanliya topu topu 100 yil kadar bagli kalmis onun disinda ramazanoglu, memluk ve kozanogullari hakimiyetinde basi buyruk ve izole yasamis bunun sayesinde anadoluda en az bozulan turk boylarindan bir tanesi olmustur. gurur duyarim.
  ... eylulsabahi
 • kozan

  36.
  An itibariyle kafa dagitmak amacli bulundugum memleketim. Buraya gelmemle ne dert kaliyor nede tasa. Bildigin bu sehir huzur veriyor. Suan o buyuksehirden digerine tasinan benim son duragim olacaktir kendisi. Karadenizi kiskandiran yaylalari, portakal bahceleri, misafirperver ve milliyetci insani, modern sehir yapisi, gezmekle bitmeyecek kaleleriyle kesfedilmemis cennettir kozan.
  2 ... eylulsabahi
 • inciyi adam etmeye gidiyorum

  14.
  önce burayı toparlayalım da sonra inciye el atarız.
  ... eylulsabahi
 • rize de hiç milli maç oynanmaması

  2.
  rizenin küçük bir şehir olmasından ve stadının da küçük olmasından kaynaklanan durumdur. nice büyükşehirde oynanmamaktayken rize'de de oynanmayıversin. hemen siyasete etnik kökene bağlamayın. ben koskoca adana ve mersinde bile yalnızca birer maç milli maç oynandığına şahit oldum. genç millileri saymazsak antepte hiç şahit olamadım mesela.
  ... eylulsabahi
 • bir bayana en çok yakışan meslek

  170.
  ingilizce öğretmenliği ve müzik öğretmenliği başı çeker.
  ... eylulsabahi
 • terk eden mi kaybeder yoksa terk edilen mi

  16.
  terkedilen kişiye göre değişecek durum. sonucu o belirler diyorum.
  ... eylulsabahi
 • bim kalitesinde eğitim veren üniversiteler

  11.
  kilis 7 aralık üniversitesidir. öyle ki kilis'te üniversite olduğunu bilmeyen kilisli arkadaşlarım vardı.
  2 ... eylulsabahi
 • 80 yıldır gelişmekte olan ülke

  3.
  2 adim ileri, 1 adim geri tarzi bir ilerleme kaydettigimiz icin 80 yilda ancak bu kadar denilen gelismedir.
  ... eylulsabahi
 • kürtçe türkçeden daha eski bir dildir

  5.
  Bir komedi programinda gecerek insanlari yarmis olan sozdur kendisi. Umarim oyledir. Ciddi olabileceklerini dusunmuyorum. Hadi Yunanca, Makedonca dersin tartisiriz ama Kurtce ne ola ki?
  ... eylulsabahi
 • samsunlu kızlar

  44.
  Tanidiklarimdan cikarak bir genelleme yaparsak cogu gercekten guzeldir. Ancak agirbasli evlenilecek tipte olduklari izlenimi birakmadilar bende. Belki benim tanidiklarim oyledir. Ayrica tipik Karadeniz sivesi olmamakla birlikte bildigin istanbul agziyla konusur hepsi.
  1 -1 ... eylulsabahi
 • adana

  1235.
  Memleketimdir, candir. Gocle olusan guney kisim nispeten kotuyken, yerlilerin olusturdugu Kuzey Adana gayet yasanabilir, moderndir. Bolgesinde kendine rakip gorulen Mersin ve Gaziantepten fersah fersah ondedir. insanida hic bilindigi gibi degil gayet sicak, modern ve kibardir. O bilinen o kaba, kavgaci insanlar ilcelerinden gelme degilse dogu kokenlidir. Ve tam bir Turkmenlik bilincinin hala yasadigi nadir sehirlerdendir.
  ... eylulsabahi
 • yeni şeyler getiriyorum